O finansach i prawie

kasia1931

2016-12-29 09:03
 Oceń wpis
   

Kot często sam wybiera sobie miejsce do leżeniaKot to wspaniały towarzysz życia, wymagający znacznie mniej zaangażowania niż pies chodzi przede wszystkim o brak konieczności wyprowadzania na spacer. Wiele kotów świetnie znosi pozostawianie w mieszkaniu na wiele godzin, pod warunkiem, że mają zapewnione wszystko, czego mogą potrzebować. A po powrocie opiekuna witają go we właściwy sobie, koci sposób.

Jednak przyjęcie pod swój dach kota to także duża odpowiedzialność, a także pewien wydatek, który trzeba wpisać w domowy budżet. Największe koszty ponosi się na początku, kompletując tzw. wyprawkę, z czasem koszty miesięczne ustalają się na stałym poziomie, trzeba tylko doliczyć okresowe wizyty u weterynarza.

Absolutnym wyprawkowym minimum jest kuweta, żwirek oraz karma. Najłatwiej jest wtedy, gdy bierze się kota z hodowli wystarczy spytać hodowcę, czy kotek używał kuwety otwartej czy zamkniętej, jakiego żwirku i jakiej karmy. Kuwetę (w zależności od rodzaju) można kupić za 15-50 zł. Karmę i żwirek najlepiej kupować w dużych opakowaniach w sklepach internetowych. Wtedy za kilogram czy litr jest nieporównywalnie niższa. O ile żwirek można bez większego ryzyka kupić w markecie (choć małe opakowanie wyjdzie drożej, a jeśli jest to inny rodzaj, kot może nie chcieć z niego korzystać), o tyle absolutnie nie należy kupować tam karmy! Jest ona bardzo kiepskiej jakości, co niemal na pewno odbije się na zdrowiu kota. Miesięczny koszt wyżywienia i toalety to około 60 zł na kota, o ile nie potrzebuje on karmy specjalistycznej.

Nieodzowny jest także drapak, bo jeśli go nie będzie, kot zacznie drapać to, co wpadnie mu pod pazurki. Ten akurat przedmiot nie musi być z najwyższej półki cenowej, można na niego przeznaczyć kilkadziesiąt złotych. Można poczekać z kupowaniem posłania na początek wystarczające będą starsze koce czy poduszki, którym dla kociej przyjemności można nadać zapach kocimiętki. Często zdarza się, że kot w ogóle nie chce korzystać z pięknego, nowiutkiego posłania i sam wybiera sobie miejsce do spania.

Jeśli chodzi o zabawki, najprostsze i najtańsze kosztują kilka złotych. Można je także zrobić samemu. Warto na przykład zrobić lub kupić wędkę, dzięki czemu będzie można bawić się z kotem bezpiecznie.

Więcej na ten temat tutaj: koty brytyjskie2016-06-10 13:35
 Oceń wpis
   

 

dotacje-unijneWniosek o przyznanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej jest jednym z najważniejszych dokumentów wymaganych w procesie pozyskiwania dotacji. Nawet najlepszy projekt może spalić na panewce, jeżeli opisujący go wniosek nie będzie odpowiednio przekonujący, lub, co gorsza, nieprawidłowo napisany.

Ponieważ od wniosku tyle zależy, naprawdę trzeba przyłożyć się do jego napisania. Nie należy się zniechęcać na starcie formularz jest dość długi i może się wydać zawiły, jednak każdorazowo jest do niego dołączona instrukcja. Niestety,nawet skrupulatne jej przestrzeganie nie zagwarantuje końcowego sukcesu. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś samoczynnie użyje trafnych sformułowań, które skłonią unijnych urzędników do przyznania dotacji. Jednak w większości przypadków intuicyjne wypełnianie wniosku i opisywanie projektu nie wystarczy.

Wynika to z tego, że unijne kryteria są podawane do publicznej wiadomości, jednak można mieć problem ze zrozumieniem intencji i prawidłowym sformułowaniem najważniejszych tez. Przykładowo, jeżeli jakaś jednostka samorządu terytorialnego planuje podłączenie jakiegoś osiedla do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, przeciętny człowiek uzna, że jest to celem samym sobie. A na potrzeby unijne cele trzeba określać inaczej. W tym wypadku może to być podniesienie poziomu życia, zniesienie nierówności społecznych, ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Unia kładzie szczególny nacisk na pewne zagadnienia i warto je podkreślić w swoim wniosku, jednak laikowi może przyjść to z trudnością.

Jak zwiększyć swoje szanse na pozyskanie funduszy strukturalnych? Skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w doradztwie unijnym i w związku z tym przygotowała już dziesiątki wniosków. Wykwalifikowani pracownicy wiedzą, jakich argumentów i wyrażeń użyć, by wniosek został pozytywnie odebrany, a dotacja przyznana.2016-04-21 13:04
 Oceń wpis
   

 

Wynajem kojarzy się głównie z nieruchomościami, jednak z powodzeniem można wynajmować także środki ruchome, jak na przykład samochód. Może być to konieczne, kiedy np. uszkodzeniu ulegnie własny pojazd, lub auto potrzebne jest tylko na pewien czas. Jednak czy wynajem samochodu się opłaca?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Cena wynajmu zależy bowiem w dużej mierze od klasy samochodu i jego wielkości. Jeżeli zdecydujemy się na małe auto z segmentu A, nie powinno nas to dużo kosztować. Jak to zwykle bywa, im dłuższy wynajem, tym niższa cena, ale stawki zaczynają się od kilkudziesięciu złotych brutto za dzień. Nawet kilka razy więcej trzeba zapłacić w przypadku aut klasy premium. Wszystkie pojazdy są sprawne i czyste, a w dobrej wypożyczalni także stosunkowo nowe (na przykład nie starsze niż 24 miesiące).

 

Nie jest to jednak jedyny koszt. Wypożyczalnia pobiera również kaucję na poczet potencjalnych kosztów związanych z naprawą auta wynikłą z naszej winy. Samochód standardowo posiada ubezpieczenie AC i OC, jednak w umowie na pewno będą zawarte sytuację, gdy to najemca ponosi odpowiedzialność finansową. Dotyczy to zwłaszcza kradzieży pojazdu na skutek nienależytego jego zabezpieczenia lub zgubienia kluczyków. Jeżeli samochód uległ uszkodzeniu, kiedy prowadził go pijany kierowca, to on poniesie wszelkie koszty. Oczywiście jeśli wszystko będzie w porządku, kaucja zostanie przez wypożyczalnię zwrócona. Do kosztów trzeba rzecz jasna doliczyć zakup paliwa, jeśli nie wystarczy tego zatankowanego przez wypożyczalnię.

 

Reasumując, wynajęcie samochodu może być opłacalną alternatywą, o ile wybierze się pojazd niskiej klasy i zadba o jego należyte użytkowanie.

 

Przykładowy cennik wynajęcia auta znajdziesz tutaj: wypożyczalnia samochodów Warszawa cennik

Tagi: wynajem samochodów, wynajem aut cena, wynajem samochodu, wypożyczalnia samochodów


2015-11-23 08:38
 Oceń wpis
   
Każdy kto zajmuje się wykonywaniem wysokiej jakości kosztorysów to na pewno zastanawiasz się ile mogą kosztować programy ułatwiające pracę w tym zakresie. Na rynku jest ich bardzo dużo i na pewno każdy znajdzie taki, który będzie spełniał jego oczekiwania. Dostępne są zarówno proste rozwiązania, które są darmowe bądź też bardzo tanie, jak i można kupić pakiety w pełni profesjonalne stojące na najwyższym poziomie. 

Aktualne ceny programów kosztorysowych są zwykle dostosowane do ich możliwości. Programy do kosztorysowania zwykle podzielone są na kilka różnych kategorii i można znaleźć na przykład programy do tworzenia kosztorysów budowlanych czy też innych rodzajów kosztorysów. 

Im program będzie bardziej zaawansowany tym jego cena będzie prawdopodobnie wyższa. Wszystko zależy od potrzeb jakie musi spełniać wybrany przez konkretną firmę. Im są one większe tym będzie trzeba wydać na program do kosztorysowania więcej. Natomiast jeżeli nie są zbyt duże to być może wystarczy aby oprzeć się na darmowych rozwiązaniach. 
 


2015-11-17 08:36
 Oceń wpis
   
Obecnie w internecie możemy załatwić większość spraw bez wychodzenia z domu. Dzięki temu oszczędzamy czas, pieniądze, które wydalibyśmy np. na bilety komunikacji miejskiej czy benzynę, a ponad to nie musimy stać w kolejkach i mieć do czynienia z niekompetentnymi pracownikami, których ostatnio pojawia się coraz więcej.
 
Od niedawna możemy także korzystać z internetowych kantorów, których usługi niczym nie różnią się od znanych nam kantorów stacjonarnych. Z całą pewnością przed internetową wymianą waluty powinniśmy sprawdzić jak oceniany jest kantor w świecie internetu.
 
Dobrze wiemy, że w dobie, kiedy prawie każdy ma dostęp do internetu, wszystkie opinie dotyczące świadczenia rozmaitych usług możemy odnaleźć w siebie. Tak samo znajdziemy opinie o kantorze internetowym. Wystarczy wpisać tylko odpowiednie miasto, ulicę i jeśli znamy nazwisko właściciela.

Po zapoznaniu się z opiniami o kantorze internetowym będziemy mieć pewność, że nasze pieniądze znalazły się w dobrych rękach i nie ma mowy o oszustwie. Poznaj opinie o kantorach internetowych aby przekonać się, że zasadniczo ludzie zaczęli się przekonywać do wymiany waluty bez konieczności wychodzenia z domu:
 


2015-11-13 08:59
 Oceń wpis
   

Wymiana pieniędzy jest zwykłą czynnością, którą można nazwać operacją finansową na małą skalę. Oczywiście ta skala jest zależna od wysokości środków pieniężnych, które chcemy wymienić.

Wymiany walut dokonujemy w kantorach. Na rynku można znaleźć wiele placówek oferujących tego typu usługi. Praktycznie w każdym mieście znajdziemy kantor, ale co mają zrobić osoby, które mieszkają za miastem? Muszą się specjalnie po to fatygować? Otóż nie, bowiem mogą wymienić swoje pieniądze przez internet. Oczywiście działalność kantorów internetowych nie jest tylko i wyłącznie skierowana do mieszkańców wsi. Korzystać z nich mogą wszyscy, co jest wygodne, szybkie, a przede wszystkim tanie.

Rynek wymiany walut jest konkurencyjny, co oznacza, że bardzo łatwo znajdziemy najlepszy kantor internetowy, a więc taki, który będzie oferował wymianę walut na najbardziej korzystnych warunkach. Warto wspomnieć, że warunki te będą zawsze lepsze niż w kantorach stacjonarnych, co przekłada się na popularność takich usług w sieci.

Link do artykułu zamieszczony poniżej pozwoli dowiedzieć się nieco więcej o specyficznych zasadach związanych z handlem walutami w Internecie:

http://www.konik-online.pl/dobry-kantor-internetowy.html2015-11-12 08:36
 Oceń wpis
   

Kursy walut generalnie są bardzo chwiejne. Mogą się znacząco zmieniać nawet w ciągu dnia. Tak więc trzeba być bardzo uważnym, aby zarobić lub przynajmniej nie stracić na wymianie walut. Często, gdy wyjeżdżamy za granicę, spieszy nam się z wymianą gotówki.

W takiej sytuacji nie mamy czasu, aby czekać na lepszy kurs. Idziemy po prostu do kantoru i wymieniamy gotówkę po obecnym kursie. Czasami, jeżeli mamy pecha, możemy być na tym bardzo stratni. Jeżeli akurat kurs waluty był wyjątkowo niski, możemy żałować, że akurat teraz musieliśmy wyjechać. Jednak czasami wiemy o wiele wcześniej, że będziemy potrzebować obcą walutę. Wtedy warto zaczekać, aż kurs będzie korzystny. Warto prześledzić kurs danej waluty w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy.

W ten sposób można przewidzieć jak będzie się zachowywał w najbliższym czasie. Na bieżąco możemy obserwować kursy walut w kantorach online. Siedząc przed komputerem obserwujemy ile kosztuje dana waluta, a gdy osiągnie korzystną cenę wykonujemy kilka kliknięć aby wymienić pieniądze.

Warto również poczytać więcej o ewolucji kantorów i ich wkraczaniu do sieci. Poniżej publikujemy link do stosownego artykułu na ten temat:

http://www.konik-online.pl/wymiana-waluty-online-opinie.html2014-08-05 11:22
 Oceń wpis
   

 Dzięki temu często mamy do czynienia z sytuacją, w której oryginalna z zamysłu nazwa, brzmi raczej komicznie, a czasem wręcz głupio. Bywa też, że nazwy dublują się, przez co wprowadza to nieco zamieszania, zwłaszcza jeśli nazwy biur brzmią jednakowo lub bardzo podobnie. Łatwo wówczas o pomyłkę i powierzenie finansów nie temu, komu miało się zamiar.

Dlatego wybierając nazwę, warto posiedzieć nad nią dłużej, by uniknąć w przyszłości dziwnych sytuacji lub uczucia zażenowania.
 
Tagi: biuro rachunkowe Wrocław, Biuro rachunkowe Wrocław cennik, Biuro rachunkowe gmina Czernica, Usługi k


2014-01-16 11:07
 Oceń wpis
   

W obecnych czasach, gdy trudno o stałą pracę na etacie, wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Dzięki funduszom europejskim przeznaczonym na wspieranie innowacyjnych rozwiązań lub na walkę z bezrobociem, nierzadko udaje się uzyskać dotację na otwarcie firmy. Niestety, założenie działalności gospodarczej to dopiero początek. Przedsiębiorca poza prowadzeniem firmy musi bowiem pamiętać o swych obowiązkach wobec urzędu skarbowego, czy też innych instytucji. Istnieje oczywiście możliwość zatrudnienia księgowego, lecz zdecydowanie tańszym i lepszym rozwiązaniem jest zdanie się w tej kwestii na biuro rachunkowe. Takie rozwiązanie pozwala przedsiębiorcy oszczędzić czas i pieniądze. Nie musi martwić się o księgowość, bowiem wszelkie rozliczenia załatwiają za niego wyspecjalizowani pracownicy biura. Nawet w przypadku popełnienia błędów w rozliczeniach, przedsiębiorca nie zostaje sam ze swoimi problemami. Zawsze ma możliwość ubiegania się o odszkodowanie z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Wszystkie biura rachunkowe mają obowiązek wykupywania polisy OC z tytułu wykonywanego zawodu.

Korzystając z wyspecjalizowanych biur rachunkowych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich fachowość i doświadczenie. Odpowiednie umiejętności i wiedza są w tej branży niezwykle ważne. Dzięki temu, przedsiębiorca będzie mógł całą swoją energię poświęcić na prowadzoną działalność gospodarczą i mieć pewność, że wszystkie jego rozliczenia zostaną przeprowadzone terminowo.

Tagi: Księgowość, biuro rachunkowe, założenie spółki


2013-12-03 09:45
 Oceń wpis
   

Adwokat kto to? Czym on się zajmuje? Jakie świadczy usługi?

Prawnik, który zajmuje się wieloma sprawami, jak na przykład 

przedstawienie interesów w sądzie, zarówno świadczą wszechstronne usługi prawne. Kancelarie adwokackie opierają własną działalność na wysokim poziomie profesjonalizmu, najwyższej jakości usług, zaufaniu i stabilnym kontakcie z każdym klientem. Kiedy się pojawią jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, to każdy z pracowników pracujących nad Państwa sprawą chętnie i bardzo dostępnie wytłumaczy wszystkie szczegóły. Dla adwokata najgłówniejszym jest interes klienta i jego zadowolenie i zrobią wszystko aby uzyskać wynik, który był zakładany od samego początku i który spełni wszystkie oczekiwania klienta.

Także na ten temat można przeczytać na http://ofinansachiprawie.bloog.pl/

Tagi: prawo, adwokat
1 | 2 |