O finansach i prawie

kasia1931

2014-01-16 11:07
 Oceń wpis
   

W obecnych czasach, gdy trudno o stałą pracę na etacie, wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Dzięki funduszom europejskim przeznaczonym na wspieranie innowacyjnych rozwiązań lub na walkę z bezrobociem, nierzadko udaje się uzyskać dotację na otwarcie firmy. Niestety, założenie działalności gospodarczej to dopiero początek. Przedsiębiorca poza prowadzeniem firmy musi bowiem pamiętać o swych obowiązkach wobec urzędu skarbowego, czy też innych instytucji. Istnieje oczywiście możliwość zatrudnienia księgowego, lecz zdecydowanie tańszym i lepszym rozwiązaniem jest zdanie się w tej kwestii na biuro rachunkowe. Takie rozwiązanie pozwala przedsiębiorcy oszczędzić czas i pieniądze. Nie musi martwić się o księgowość, bowiem wszelkie rozliczenia załatwiają za niego wyspecjalizowani pracownicy biura. Nawet w przypadku popełnienia błędów w rozliczeniach, przedsiębiorca nie zostaje sam ze swoimi problemami. Zawsze ma możliwość ubiegania się o odszkodowanie z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Wszystkie biura rachunkowe mają obowiązek wykupywania polisy OC z tytułu wykonywanego zawodu.

Korzystając z wyspecjalizowanych biur rachunkowych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich fachowość i doświadczenie. Odpowiednie umiejętności i wiedza są w tej branży niezwykle ważne. Dzięki temu, przedsiębiorca będzie mógł całą swoją energię poświęcić na prowadzoną działalność gospodarczą i mieć pewność, że wszystkie jego rozliczenia zostaną przeprowadzone terminowo.

Tagi: Księgowość, biuro rachunkowe, założenie spółki


2013-11-22 13:17
 Oceń wpis
   

Na Polskim rynku w branży biznesowej nie dużo osób wie o tym, że nie trzeba już samemu zajmować się często takim zajęciem jak prowadzenie ksiąg czy księgowość. Jeśli chodzi o takie sprawy jak naliczanie płac, kadry czy ewidencja ryczałtu, to najlepiej oddać te sprawy w fachowe ręce. Dużą popularnością cieszą się biura rachunkowe, a zwłaszcza oferujące szeroki zakres usług także w kwestii programów ubezpieczeń dla przedsiębiorców. Często spotykane jest też, że fachowcy zatrudniani przez takiego typu biura rachunkowe organizują szkolenia BHP dla pracowników firm, które prowadzone są przez najlepszych specjalistów w dziedzinie biznesu. Jedną z zalet nowoczesnych biur jest to, że każdy klient może korzystać z usługi wirtualne biuro. Ta usługa posiada bardzo wygodny dodatek - automatyczną sekretarkę odbierającą za nas maile i telefony. Biura księgowe i wirtualne biura bardzo dobra oferta dla wszystkich, kto zaczyna własny biznes ale nie zna jak prowadzić księgowość.

Tagi: finanse, prawo, Księgowość, rachunkowość